By | 3. 8. 2018

Krátkodobé půjčky se vyznačují hlavně tím, že jsou poskytovány na velice krátkou dobu. Většinou jde o měsíc, maximálně však měsíce tři. Poskytují je převážně nebankovní společnosti, nikoliv velké banky, což sebou nese celou řadu výhod, ale samozřejmě i nějaké ty nevýhody.

Nebankovní půjčky jsou typické tím, že jsou velice jednoduché a rychlé na vyřízení. Nikdo se neptá, na co peníze chcete použít a nemusíte nikde dokládat svůj příjem. Půjčkyjsou vydávány i studentům nebo důchodcům, kteří ve velké bance prakticky nemají šanci půjčku získat, pokud se za ně nezaručí jiná osoba.
dolarové peníze.png

Krátkodobé nebankovní půjčky se splácení většinou v jedné splátce, ve které se splatí půjčená částka i s úroky a dalšími poplatky. Nevýhodou je, že se často nedá nijak hýbat s nastavenými splátkami, jako při běžném úvěru. Čas na splacení se sice prodloužit dá, ovšem často za témě likvidační poplatky a děsivé úroky.

Takové půjčky jsou vhodné hlavně během období před výplatou, pokud se náhle objeví nečekané výdaje. Může jít o nedoplatky za plyn, nebo elektřinu, náhlá havárie a podobně. Mělo by se počítat s tím, že dlužná částka bude zaplacena ihned a celá z nové výplaty.
prázdné kapsy kalkhot.jpg

Pro mladé lidi v tíživé finanční situaci to může často být poslední možností. Každý by měl samozřejmě mít svůj vlastní finanční plán a nějakou tu finanční rezervu na nečekané výdaje, ale v životě se může stát leccos.

Přesto by krátkodobé půjčky měly být opravdu jen krajní možností, a to až po důkladném zvážení, že částku budete schopni splatit. Měla by být určena pouze na vážné věci a nikoli zábavu. K zaplacení nového telefonu, dovolené nebo nové videohry slouží naspořené peníze, nikoliv půjčky.

Nebankovní půjčka opravdu může být vhodná pro mladé lidi, pokud se k ní přistupuje zodpovědně a s respektem. Snadno a rychle získáte menší částku na zaplacení nejnutnějších výdajů a hned příští měsíc ji budete schopni splatit. Pokud ne, většina mladých lidí se stále může obrátit na rodiče, což je v případě nemožnosti splatit krátkodobou půjčku asi opravdu nejlepší možnost – hlavně kvůli již zmiňovaným vysokým poplatkům za pozdní splacení.

Krátkodobé půjčky pro mladé lidi
4.3 (85%)4